25 lipca 2024


Innowacje, Technologie i pracujące Maszyny (ITM) – to od lat silna „trójca”, która przyciąga profesjonalistów na targi ITM INDUSTRY EUROPE (dawniej: ITM Polska). Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie tego także i w tegorocznej edycji.

IMG itm

Targi ITM, odbywające się rokrocznie na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich, zwykle w pierwszych dniach czerwca, w tym roku zostały przeniesione na jesienny termin. Odbędą się w dniach 3-6 listopada br.
Nowością tegorocznej imprezy będzie strefa startupów w przemyśle STARTUP ZONE. To tutaj zostaną pokazane rozwiązania prezentujące efektywność w zarządzaniu produkcją obejmującą wykorzystanie inteligentnych i innowacyjnych urządzeń, technologii oraz metod wytwarzania.
Pionierskim projektem ma być organizowany podczas targów Kongres Industry NEXT. The New Reality. Dwudniowe przedsięwzięcie ma dostarczyć wiedzy na temat najnowszych technologii. Ma być to także platforma prezentacji rozwiązań dla przemysłu mierzącego się obecnie z trudną sytuacją. Zostaną przybliżone programy wsparcia oraz fundusze mające zapewnić firmom płynność finansową w okresie poważnych zakłóceń w gospodarce. Praktyczny wymiar Kongresowi nadadzą warsztaty dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw, które odbędą się w drugim dniu wydarzenia (4 listopada).
Jak nowocześnie zarządzać produkcją będzie można przekonać się w specjalnie zaaranżowanej strefie SMART FACTORY. Nie zabraknie przykładów opartych o digitalizację i robotyzację. Będzie to otwarta przestrzeń, bez typowych stoisk targowych, ułatwiająca zwiedzanie, eksponująca innowacyjne rozwiązania z zakresu tzw. fabryki przyszłości.
W tym samym czasie odbędą się także: Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG, 3D SOLUTIONS – Targi Druku i Skanu 3D oraz Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING.
Organizatorzy zapowiadają, że przebywający na terenach MTP będą obowiązani do zasłaniania nosa i ust maseczką, przyłbicą itp.), noszenia rękawiczek ochronnych (podczas montażu i demontażu oraz w trakcie dokonywania sprzedaży/zakupów), zachowania odległości minimum dwóch metrów w miejscach przebywania innych osób oraz mycia rąk i korzystania z preparatów dezynfekujących przy wejściu na teren wydarzenia oraz w strefach sanitarnych i gastronomicznych.
Uruchomione będą punkty sprzedaży jednorazowych maseczek oraz umieszczone w stosownych miejscach instrukcje mycia rak, dezynfekcji rąk, noszenia maseczek i rękawiczek. Dokonywana będzie częsta dezynfekcja stref wspólnych (przestrzeń targów, punkty i lokale gastronomiczne, obiekty sanitarne), a zwłaszcza powierzchni dotykowych (np. klamki, poręcze, uchwyty, terminale w punktach kasowych, blaty). Ciągi komunikacyjne pomiędzy stoiskami wystawców poszerzone zostaną do 4 metrów.