22 lipca 2024


Firma Smalley ma przyjemność ogłosić wprowadzenie na rynek nowej serii sprężyn falistych Spirawave. Smalley już od 30 lat produkuje na zamówienie sprężyny faliste zagnieżdżone (o ściśle przylegających zwielokrotnionych zwojach). Od teraz będą dostępne w ofercie standardowej.

nowy produkt Smalley

Takie sprężyny są nawijane ciasno i równolegle z płaskiego drutu i pozwalają uzyskać dwa do trzech razy większą siłę od zwykłych, jednozwojowych sprężyn falistych. Można ich używać w zastępstwie spiętrzonych sprężyn jednozwojowych, w celu eliminacji luzu bądź niejednorodnego obciążenia w złożeniu.
Ich mocna, nie plącząca się konstrukcja pozwala na łatwe i efektywne zautomatyzowanie montażu. Użycie pojedynczej sprężyny w miejsce kilku ułatwia automatyzację procesu i zapewnia oszczędność kosztów.
– Wprowadzenie standardowej serii zagnieżdżonych sprężyn falistych daje naszym klientom możliwość usprawnienia produkcji, jednocześnie spełniając ich wymagania odnośnie siły sprężystości – wyjaśnia Dan Frank, inżynier z Działu Badań i Rozwoju.
Standardowe sprężyny są dostępne w rozmiarach od 16 do 3000 mm. Wykonane są ze stali węglowej bądź nierdzewnej. Stany magazynowe są przygotowane do wysyłki zamówionych produktów z dnia na dzień.
Sprężyny faliste o ściśle przylegających zwielokrotnionych zwojach są przystosowane do wielu zastosowań, m.in. do obciążania wytrzymałych łożysk, w złączach i zaworach. Uzyskiwana duża siła czyni je idealnym rozwiązaniem rozwiązaniem w zastosowaniach przemysłowych wymagających precyzyjnych sprężyn o dużym udźwigu.
W przypadku, gdy żadna ze standardowych sprężyn nie spełnia Państwa specyfikacji, Smalley dysponuje doświadczonym zespołem inżynierów, gotowym zaprojektować dla Państwa dedykowaną sprężynę. Niezależnie od tego, czy sprężyna będzie standardowa lub niestandardowa, firma Smalley dostarczy Państwu właściwy produkt, z odpowiedniego materiału, bez dodatkowych opłat technologicznych.

Więcej informacji na stronie: nestedsprings.com