23 czerwca 2024


Inżynierowie firmy Smalley przygotowali praktyczny poradnik, poświęcony najważniejszym zagadnieniom związanym z zastosowaniem sprężyn falistych w budowie podzespołów konstrukcyjnych. Sprężyny faliste, nawijane krawędziowo z płaskiego drutu, wykonane z różnych materiałów, w różnych rozmiarach i różnorodnych konfiguracjach znajdują zastosowanie w niemal każdej dziedzinie produkcji przemysłowej.

Smalley Nowy Produkt na www

Ich zasadniczą zaletą jest niewielki rozmiar: w porównaniu do konwencjonalnych odpowiedników, sprężyny faliste pozwalają na uzyskanie takich samych parametrów funkcjonalnych przy jednoczesnym zmniejszeniu rozmiarów i masy sprężyny. Sprawdzają się więc przede wszystkim tam, gdzie wymagana jest redukcja rozmiarów złożenia.

Szczegóły dotyczące właściwości i obliczeń parametrów działania sprężyn falistych, doboru sprężyn i materiałów do konkretnych zastosowań, wraz z poradami konstrukcyjnymi, znajdą Państwo w poradniku, dostępnym jako e-book, który można zamówić na stronie internetowej producenta: Nowy_e-book_Smalley