18 kwietnia 2024


Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach od 28 lat jest miejscem prezentacji dokonań przemysłu zbrojeniowego z całego świata. Ta trzecia pod względem wielkości wystawa tej branży w Europie, po targach w Paryżu i Londynie, odbędzie się tym razem od 8 do 10 września 2020 roku. Ważnym elementem Salonu tradycyjnie będzie Wystawa Narodowa. Tym razem swój potencjał zaprezentuje Wielka Brytania.

Zeszłoroczne targi MSPO zgromadziły 610 firm z 31 krajów świata, w tym 303 firmy polskie. Targi odwiedziło 58 delegacji z 49 państw, a w sumie: 30,5 tysiąca gości. W tym roku na stoiskach polskich i światowych firm branży zbrojeniowej prezentowane będą: śmigłowce, sprzęt pancerny i rakietowy, materiały wybuchowe, sprzęt i materiały wojsk chemicznych. Firmy będą prezentować także uzbrojenie i sprzęt lotniczy oraz sprzęt obrony powietrznej, a także niezbędne uzbrojenie jednostek marynarek wojennych. Podczas MSPO 2020 zaprezentują się również firmy oferujące nowoczesną technikę łączności, sprzęt radioelektroniczny i optoelektroniczny. Na wystawie znaleźć będzie można także artykuły żywnościowe i urządzenia do przygotowywania posiłków oraz przechowywania i transportu żywności, różnego rodzaju mundury, sprzęt i materiały medyczne.

Zobaczymy m.in. wyrzutnię rakiet systemu Patriot M901, ośmiokołowy samochód taktyczny M908 HEMTT, zestawy pocisków rakietowych PAC-3, śmigłowiec szturmowy AH-64 Apache. Podobnie jak w ubiegłym roku, zaplanowany jest przelot nad Targami Kielce Boeinga P8 Poseidon.

Salon uzupełniają debaty, konferencje czy seminaria; w ubiegłym roku odbyło się ich 38.

Na stronie internetowej wydarzenia możliwa jest rejestracja online dla zwiedzających.