13 kwietnia 2024

 

parking solarny

W Surrey Research Park w Guilford uruchomiono pierwszy na świecie mini parking solarny. Urządzenie zbudowane przez firmę 3ti Solar Car Parks składa się z elementów pochodzących z recyklingu kontenerów i może pomieścić i jednocześnie ładować dwanaście samochodów elektrycznych.

Niewielki obszar przykrywają trzy modułowe dachy pokryte trzydziestoma sześcioma panelami słonecznymi. Pojemność akumulatora wynosi 250 kWh. Zadaszony i oświetlony parking oferuje miejsca ładowania o mocach 7, 11 i 22 kW, przy czym koszty energii są nieporównywalnie niższe od klasycznych, zasilanych z sieci ładowarek. Urządzenie łączy trzy technologie: wytwarzania energii, jej magazynowania i ładowania.

Zdając sobie sprawę z tego, że większość użytkowników samochodów elektrycznych nie ma możliwości ich ładowania z domowego gniazdka, parkingi solarne można montować w miejscach ich pracy oraz przy szpitalach, dworcach itp.

Firma nie pozyskuje inwestorów tylko najemców, którzy chcą użytkować parking przez conajmniej miesiąc. Od momentu podpisania umowy parking gotowy jest w czasie do 24 godzin.

3ti.co.uk