25 lipca 2024


Drodzy Czytelnicy,

W dzisiejszej dobie nieprawości każdy pewnie kiedyś był świadkiem odrzucanej ze wzgardą pomocy, kiedy np. żebrzący dostawali jedzenie (zamiast pożądanych pieniędzy) i ostentacyjnie je wyrzucali, albo kiedy dostający jałmużnę, rzekomo na leki czy na zupę, szedł za chwilę na piwo albo na wódkę. Oprócz kłamstwa i złego wykorzystania ofiarowanej jałmużny cechą charakterystyczną takich postaw jest też całkowity brak wdzięczności wobec darczyńcy.
Wielu ludzi nie lubi, żeby im ktoś pomagał, nie czują się dobrze, gdy otrzymują od kogoś bezinteresowne wsparcie czy przysługę. Natychmiast muszą się zrewanżować, byle tylko nie mieć u nikogo „długu” wdzięczności. Ale takie czyste konto wobec wszystkich nie jest po prostu możliwe, nie żyjemy bowiem sami na świecie.
Niewdzięczność ludzka najbardziej jednak dotyka naszego największego dobroczyńcę, samego Boga, a także – przy okazji zbliżających się świąt warto to sobie uzmysłowić – Jego Najświętszą Matkę, bez której Bożego Narodzenia by nie było.
Obserwując wydarzenia na świecie nietrudno zgadnąć, że idą ciężkie czasy, pewnie i dla naszej ojczyzny także. Zawsze jednak możemy mieć nadzieję, że Maryja, tak jak wspierała nas pod Częstochową, Chocimiem i Radzyminem, tak wesprze i tym razem, wszak jest Ona Wspomożeniem Wiernych. Tylko czy my jesteśmy Jej wierni? Zróbmy wszystko, żeby tak było.

W imieniu zespołu Projektowania i Konstrukcji Inżynierskich
życzę Państwu pięknych Świąt Bożego Narodzenia,
radości, pogody ducha, wiary i nadziei, a także
wytrwałości w dążeniu do wielkich celów
w Nowym 2016 Roku!


I do zobaczenia w pierwszym przyszłorocznym wydaniu naszego magazynu, w lutym.

 

Przemysław Zbierski