(artykuł sponsorowany)
Nowa generacja pionowych centrów obróbkowych ecoMill V została zaprezentowana po raz pierwszy na targach EMO w Mediolanie. Mimo, iż obrabiarki pojawią się w sprzedaży dopiero od początku marca bieżącego roku, to już teraz cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów na całym świecie. Udoskonalona konstrukcja, innowacyjny, dotykowy panel sterowania oraz bogata konfiguracja podstawowa sprawiają, iż nowe ecoMill V sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników.
Sztywna i niezawodna konstrukcja
Obrabiarki z serii ecoline od lat dostarczają najlepszych rozwiązań w dziedzinie obróbki skrawaniem nastawionej na obniżenie kosztów produkcji. Pionowe centra obróbkowe z serii ecoMill V łączą w sobie wysoką funkcjonalność z przystępną ceną.
Nowa generacja obrabiarek obejmuje trzy rozmiary maszyn: ecoMill 600 V, ecoMill 800 V oraz ecoMill 1100 V, różniące się od siebie drogą przejazdu w osi X oraz wielkością stołu.
Komponent mechaniczny ecoMill 1100 V
Centra obróbkowe z serii ecoMill V gwarantują Państwu wydajną obróbkę frezarską na najwyższym światowym poziomie. Innowacyjne rozwiązania oparte na wieloletnim doświadczeniu i współpracy konstruktorów FAMOT oraz MORI SEIKI, w połączeniu z komponentami najlepszych, światowych dostawców, są gwarancją najwyższej jakości i niezawodności.
Cechą charakterystyczną nowych obrabiarek ecoMill V jest udoskonalona konstrukcja C-frame, zapewniająca stabilną pracę osi Y w całym zakresie jej przesuwu. Obrabiarki w standardzie wyposażone są w kompensację temperaturową, która gwarantuje wysoką stabilność i dokładność prowadzonych procesów produkcyjnych.
Ważną innowacją jest zastosowanie przekładni bezpośrednich dla napędu osi liniowych X i Y, zamiast wcześniej stosowanych przekładni pasowych. Dzięki temu rozwiązaniu oraz zastosowaniu przekładni śrubowo-tocznych w I klasie dokładności, uzyskano dokładność pozycjonowania w osiach liniowych X/Y/Z poniżej 6 µm (wg ISO 230-2) – bez liniałów pomiarowych. Konstrukcja mechaniczna nowych centrów obróbkowych ecoMill V została zoptymalizowana z wykorzystaniem metody numerycznej MES (Metoda Elementów Skończonych).
cały artykuł dostępny jest w wydaniu 3 (102) marzec 2016