19 czerwca 2024


Firma Planit wprowadziła na rynek najnowszą wersję oprogramowania Edgecam, 2010 R1 i R2. Większość nowości i ulepszeń w nowej wersji zostało wprowadzonych bezpośrednio na życzenie obecnych użytkowników programu. Wszystko po to, aby programowanie tokarek, frezarek, centr tokarsko – frezarskich czy maszyn wieloosiowych stało się jeszcze prostsze, szybsze oraz bezpieczniejsze.


Marcin Osieczko

Najnowsza wersja Edgecam 2010 pozwala na pełną i asocjatywną współpracę z oryginalnymi formatami plikow CADowskich, takich jak.: SolidWorks, Autodesk Inventor, Solid Edge, CATIA, NX, Pro-Desktop i Pro/E Widfire. Ponadto program wczytuje także niezależne formaty plików typu: ACIS, Parasolid, GRANITE, DXF, DWG, IGES, STL i VDA.

kieszenie-otwarte_s
Cechy technologiczne typu „Otwarta kieszeń”

Jedną z wielu wprowadzonych do programu nowości jest automatyczne wykrywanie asocjatywnej cechy typu otwarta kieszeń z brył 3D. Wykryta cecha może być wykorzystywana w cyklach: Zgrubnym, Profilowanie oraz Płaskie Regiony. Nowe cechy technologiczne poszerzyły również możliwości aplikacji Edgecam Strategy Menager, służącej do tworzenia strategii automatycznej obróbki detali. Podprogramy w Cyklu Zgrubnym i Profilowania Podprogramy to znane i powszechnie stosowane rozwiązania w Edgecam dla strategii wiertarskich. Producent, w kolejnym etapie rozwoju oprogramowania wprowadził w wersji 2010 analogiczne funkcjonalności w Cyklu Zgrubnym i Profilowania. Standardowo obróbki zgrubne oraz wykańczające przez profilowanie elementów, w których występują rożnego typu kieszenie lub stemple, wykonywane są do zadanej głębokości, na tych samych współrzędnych. Zapisanie powtarzających się współrzędnych do podprogramu znacząco skróci kod NC, ograniczając jego objętość. W przypadku maszyn CNC, których sterowania posiadają ograniczoną ilość pamięci, krotki i zwięzły kod zwiększy możliwości obróbcze maszyny oraz ułatwi ich właściwe wykorzystanie.
(…)
cały artykuł dostępny jest w wydaniu 3 (30) marzec 2010