22 lipca 2024


Technologie szybkiego prototypowania od lat zdominowane są przez największych graczy, takich jak: ZCorporations, Stratasys czy 3D Systems. Co roku jednak pojawiają się nowe firmy z nowymi rozwiązaniami. Czasami działają one doskonale, czasami czegoś brakuje i technologia umiera, zanim tak naprawdę się narodzi. Prezentowana poniżej drukarka została wyprodukowana przez firmę TierTime, która na rynku rapid prototyping działa od 2003 roku. Do tej pory sprzedała już ponad 10.000 urządzeń i liczba ta ciągle rośnie. Zastanawiają się Państwo zapewne, dlaczego więc wcześniej o niej nie było nic słychać? Odpowiedź jest bardzo prosta: firma TierTime do tej pory nie sprzedawała swoich urządzeń w Europie i USA.

Wojciech Gaweł

Doskonała jakość, przystępna cena
Hasło to słyszeli Państwo zapewne wiele razy w różnych materiałach promocyjnych, od samochodów po szampony do włosów. Prawda w przypadku tej drukarki leży gdzieś po środku. Nie można zrobić dobrego i trwałego urządzenia, które jakby nie było, jest zaliczane do Hi-Tech, w cenie drukarki atramentowej. Najtańsza INSPIRE S200 kosztuje aż lub tylko 8750 euro, tak aby zadowolić klientów z większości branż – bo nie ma tańszej alternatywy by połączyć profesjonalną drukarkę 3D i niską cenę, a jednocześnie móc zapewnić najlepsze części do jej budowy.

Inspire-s200
Drukarka INSPIRE S200


Tiertime nie stosuje półśrodków: drukarka posiada dobrze dobrane komponenty, dobrej klasy silniki krokowe, optostopy, a przede wszystkim bardzo przyzwoite oprogramowanie dające możliwość nawet edycji i naprawy plików STL. Ponadto Tiertime wewnątrz swoich urządzeń zastosowała systemy monitoringu wydruku, dzięki którym można oglądać na ekranie swojego komputera cały proces wydruku „na żywo”.
Drukarki spod znaku TierTime to nie tylko urządzenia biurowe. INSPIRE A450 jest jednym z największych oferowanych systemów drukujących, pozwalającym działać w sektorze rapid manufacturing.

cały artykuł dostępny jest w wydaniu 7/8 (46/47) Lipiec-sierpień 2011