24 czerwca 2024

Drodzy Czytelnicy,

Przed Państwem kolejne już, majowe wydanie Projektowania i Konstrukcji Inżynierskich. Kolejny raz w naszym miesięczniku najnowsze technologie spotykają się z historią myśli inżynierskiej; genialne wizje z niemal nieograniczonymi możliwościami technicznymi. Ale też po raz kolejny będziemy mogli przeczytać o utrącaniu dobrych pomysłów, inicjatyw, niszczeniu korzystnych rozwiązań, w imię różnych interesów. 
Rozwój techniki nierozerwalnie łączy się ze sferą ścierania się rozmaitych postaw życiowych. Jedni pracują, aby przynieść swoją pracą korzyść i radość innym, inni znowu aby służyć samemu tylko sobie. Stąd nie zawsze najlepsze rozwiązania oglądają od razu światło dzienne. A intencja, z jaką pracujemy, ma bardzo duże znaczenie.
My, tradycyjnie już, będziemy się starać przedstawiać Państwu to, co najciekawsze, inspirujące i potrzebne. Tematów na pewno nie zabraknie, bo inwencja ludzka jest wprost nieograniczona.
A w tym numerze dużo piszemy o procesach obróbczych – laserowych i tradycyjnych (także w warstwie projektowania), przedstawiamy specyfikę powstawania wielokomorowych systemów urządzeń działających w wysokiej i ultrawysokiej próżni, przypominamy znakomite konstrukcje Detroit Electric i polskiego skutera OSA, zamieszczamy publikacje z obszaru pomiarów, szybkiego prototypowania i in. Tym razem więc – przede wszystkim – technologia.
A za miesiąc, w roli głównej: komputerowe aplikacje inżynierskie i praca w CAD. 
Już teraz serdecznie zapraszam do lektury.
 

Przemysław Zbierski