24 maja 2024


Drodzy Czytelnicy,

Co nadaje sens życiu człowieka? Z pewnością cel, do którego dąży lub chce dążyć. Nie chodzi rzecz jasna o jakiś cel doraźny, pośredni, rzecz do załatwienia, ale o cel nadrzędny, który chciałby swoim życiem osiągnąć. Jeśli cel jest wzniosły, to i życie najczęściej będzie szlachetne. Jeśli zaś cel będzie pospolity, byle jaki, to i życie będzie takie właśnie. A że cel w życiu każdy musi sobie wyznaczyć to przecież jasne, bo życie bez celu to smutek i pustka.
Spełnienia marzeń, pragnień – takie życzenia można usłyszeć nie raz przy rozmaitych okazjach. Pragnienia mogą być jednak różne, także niegodne. Życzyć komuś spełnienia takich zamysłów byłoby poniekąd jak współudział w czymś niegodziwym. Należy również pamiętać, że choćby cel był nie wiem jak wzniosły to nie uświęci środków do jego realizacji. One też muszą być dobre i godne.

W imieniu zespołu „Projektowania i Konstrukcji Inżynierskich” dziękuję Państwu za kolejny wspólny rok, wszystkie życzenia, które otrzymaliśmy i życzliwość, z jaką się spotykamy z Państwa strony. Namawiam do zachęcania innych do lektury naszego magazynu, który – jak mam nadzieję (bo starania na pewno będziemy podejmować) – będzie coraz lepszy i ciekawszy.

W nowym roku życzę Państwu odwagi w wyznaczaniu sobie wspaniałych celów, a tym, którzy taki cel już mają życzę wytrwałości w dążeniu do niego.

 

Przemysław Zbierski