Od wielu lat na świecie obserwuje się powstawanie tzw. „zielonych” inicjatyw dotyczących różnych obszarów naszego życia. Biopaliwa, energia wiatrowa, energia słoneczna, recykling odpadów to tylko niektóre z nich. Producenci środków smarowych oraz maszyn przemysłowych również kierują swoją uwagę na bardziej ekologiczne rozwiązania, wprowadzając na rynek produkty łatwo biodegradowalne i przyjazne dla środowiska.
Podstawową rolą walcarki jest zmniejszanie grubości walcowanego materiału. Typowa linia walcownicza może składać się z jednej klatki walcowniczej, jednak z reguły jest ich kilka. Klatki walcownicze zwykle ustawione są w jednej linii, zapewniając stopniowe zmniejszanie grubości walcowanych produktów.
W obliczu odejścia od paliw kopalnych, wymuszonego decyzjami administracyjnymi biurokratów, motywowanymi rzekomą troską o środowisko naturalne, wiele sektorów gospodarki i przemysłu musi rozejrzeć się za nowymi paliwami. Tak jest między innymi w przypadku transportu lotniczego i oceanicznego, gdzie trudno o pełną elektryfikację. Popularnym wyborem jest przede wszystkim wodór, ale ostatnio coraz więcej uwagi poświęca się także amoniakowi.
Układy hydrauliczne obrabiarek skrawających do metalu buduje się z wielu różnych elementów, różnych rodzajów. Jednym z podstawowych jest zasilacz hydrauliczny. Znajduje się on jakby na początku układu hydraulicznego, jednak jego dobór odbywa się na końcu projektowania układu, po zsumowaniu zapotrzebowania czynnika roboczego (oleju) w układzie hydraulicznym oraz obliczenia wymaganego ciśnienia.
Podczas ostatniego salonu samochodowego w Genewie wśród aut, które robiły największe wrażenie niewątpliwie był Aston Martin Valkyrie i jego torowa wersja Pro. Model koncepcyjny przedstawiono w Palexpo już w 2017 roku. Niewielu wtedy uważało, że za kilka lat pojawi się wersja drogowa. Tym bardziej, że według zapewnień twórców, w konstrukcji auta nie będzie ani kawałka stali odpowiedzialnego za wytrzymałość podwozia i zawieszeń.
Specjalistyczny portal inżynierski dla osób zaangażowanych w tworzenie produktów – maszyn, urządzeń, mechanizmów, podzespołów, części, elementów itd. – od koncepcji do ostatecznego wykonania.