25 lipca 2024

f2021

 

(artykuł reklamowy)

Od wielu lat na świecie obserwuje się powstawanie tzw. „zielonych” inicjatyw dotyczących różnych obszarów naszego życia. Biopaliwa, energia wiatrowa, energia słoneczna, recykling odpadów to tylko niektóre z nich. Producenci środków smarowych oraz maszyn przemysłowych również kierują swoją uwagę na bardziej ekologiczne rozwiązania, wprowadzając na rynek produkty łatwo biodegradowalne i przyjazne dla środowiska.

 

(artykuł reklamowy)

Podstawową rolą walcarki jest zmniejszanie grubości walcowanego materiału. Typowa linia walcownicza może składać się z jednej klatki walcowniczej, jednak z reguły jest ich kilka. Klatki walcownicze zwykle ustawione są w jednej linii, zapewniając stopniowe zmniejszanie grubości walcowanych produktów.

 

W obliczu odejścia od paliw kopalnych, wymuszonego decyzjami administracyjnymi biurokratów, motywowanymi rzekomą troską o środowisko naturalne, wiele sektorów gospodarki i przemysłu musi rozejrzeć się za nowymi paliwami. Tak jest między innymi w przypadku transportu lotniczego i oceanicznego, gdzie trudno o pełną elektryfikację. Popularnym wyborem jest przede wszystkim wodór, ale ostatnio coraz więcej uwagi poświęca się także amoniakowi.

 

Układy hydrauliczne obrabiarek skrawających do metalu buduje się z wielu różnych elementów, różnych rodzajów. Jednym z podstawowych jest zasilacz hydrauliczny. Znajduje się on jakby na początku układu hydraulicznego, jednak jego dobór odbywa się na końcu projektowania układu, po zsumowaniu zapotrzebowania czynnika roboczego (oleju) w układzie hydraulicznym oraz obliczenia wymaganego ciśnienia.

 

Aston Martin Valkyrie01 Small

Podczas ostatniego salonu samochodowego w Genewie wśród aut, które robiły największe wrażenie niewątpliwie był Aston Martin Valkyrie i jego torowa wersja Pro. Model koncepcyjny przedstawiono w Palexpo już w 2017 roku. Niewielu wtedy uważało, że za kilka lat pojawi się wersja drogowa. Tym bardziej, że według zapewnień twórców, w konstrukcji auta nie będzie ani kawałka stali odpowiedzialnego za wytrzymałość podwozia i zawieszeń.