1 października 2022

f2022

 

Proces rekonstrukcji modelu przestrzennego to nie tylko mniej lub bardziej automatyczne definiowanie powierzchni kanonicznych. W praktyce konstrukcyjnej trzeba także odtworzyć modele zdefiniowane w całości lub częściowo za pomocą powierzchni swobodnych.

 

(artykuł reklamowy)

łożyska timken

Pionowe i poziome centra obróbcze muszą sprostać różnym wymaganiom. Wybór łożyska spełniającego określone wymagania pozwala poprawić zarówno wydajność, jak i zdolność produkcyjną.

 

StrangeDevelopmentREVolution Engine

Wbrew powszechnym i popularnym opiniom nie da się zastąpić wszystkich urządzeń napędzanych silnikami wewnętrznego spalania silnikami elektrycznymi. Chociażby w tak prostym i bardzo szeroko wykorzystywanym w całym świecie agregacie prądotwórczym. Prąd produkujący prąd to byłoby coś w rodzaju perpetuum mobile.

 

badania nieniszczące ndt

Spawanie łukowe znane jest już od ponad stu lat. Jak w każdej operacji technologicznej także i w spawaniu występują różnego rodzaju błędy. Znajdowanie błędów spawalniczych i ich właściwa ocena są możliwe dzięki różnym metodom badania spoin. Badania spoin mogą być niszczące (DT – Destructive Testing) lub nieniszczące (NDT – Non Destructive Testing). Te drugie omówiono w artykule.

 

jzerro proa rekord

Epoka kliprów to był czas wielkich szybkości na wodzie. Zdawać by się mogło, że nie były to zwykłe statki handlowe, budowane do przewozu towarów lecz zaawansowane jednostki regatowe. XIX-wieczne społeczeństwo entuzjazmowało się rywalizacją poszczególnych jednostek na szlakach handlowych świata. Zdarzyły się rekordy, na których pobicie trzeba było czekać grubo ponad 100 lat.