W zastosowaniach przemysłowych odnajdujemy różne pierścienie ustalające, wśród których wyróżniają się pierścienie Spirolox, zwracające uwagę inżynierów ze względu na unikalną konfigurację, niezawodność i wygodę. W niniejszym artykule porównamy konwencjonalne pierścienie osadcze z pierścieniami ustalającymi Spirolox firmy Smalley i postaramy się odpowiedzieć na pytanie czym charakteryzują się pierścienie Spirolox i jakie zalety wynikają z ich stosowania.
1. Pierścienie ustalające Spirolox są nawijane, nie wytłaczane, co zapewnia większą swobodę konstrukcyjną
Wszystkie pierścienie ustalające Spirolox są nawijane przy użyciu naszego unikalnego procesu nawijania krawędziowego, który stosujemy z powodzeniem od ponad 50 lat, zapewniając precyzyjne, lecz elastyczne rozwiązania w zakresie ustalania elementów konstrukcyjnych. Proces zaczyna się od okrągłego drutu, który zostaje spłaszczony przy użyciu walcarki. Następnie płaski drut jest nawijany po krawędzi promieniowej na kształt okręgu, tworząc pierścień. Dzięki temu procesowi dysponujemy swobodą konstrukcyjną, która pozwala nam oferować 6000 różnych części standardowych podzielonych na 30 podstawowych konfiguracji.
Nawijanie naszych pierścieni nie wymaga użycia dedykowanego oprzyrządowania z matrycą i tłocznikiem, znanych z technologii produkcji konwencjonalnych pierścieni osadczych. Swoboda modyfikacji średnicy bez wymiany narzędzi umożliwia naszym inżynierom dopasowanie pierścieni do najbardziej wymagających zastosowań. Oznacza to, że możemy zaoferować Państwu błyskawiczną modyfikację parametrów na każdym etapie procesu, bez obawy o zwiększenie kosztów. Jeśli pierścienie standardowe nie spełniają Państwa wymagań, zawsze istnieje możliwość wykonania pierścieni niestandardowych bez ponoszenia kosztów oprzyrządowania.
Co jeszcze istotne, podczas nawijania krawędziowego wykorzystywane jest tylko tyle materiału, ile wymaga pierścień, co właściwie pozwala wyeliminować straty materiałowe w produkcji. Tymczasem, w produkcji pierścieni osadczych, są one wykrawane z arkusza blachy, generując straty materiałowe w postaci skrawków wewnątrz i na zewnątrz pierścienia. W przypadku dużych rozmiarów pierścieni lub użycia bardziej egzotycznych materiałów, koszty strat materiałowych znacznie wzrastają.
Cały artykuł dostępny jest w wydaniu 11/12 (194/195) Listopad/Grudzień 2023
pobierz pdf