16 kwietnia 2024

Siódmego czerwca w Poznaniu zakończyła się największa w Polsce prezentacja oferty dla przemysłu: targi ITM Polska. Na ośmiu salonach branżowych zaprezentowało się blisko tysiąc wystawców i firm reprezentowanych z dwudziestu dziewięciu krajów świata. Ekspozycja i wydarzenia czterech dni targowych przyciągnęły 16000 zwiedzających z Polski i zagranicy.

ITM-2


Na targach można było zobaczyć ofertę firm m.in. z : Austrii, Belgii, Brazylii, Bułgarii, Chin, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Japonii, Korei Południowej, Niemiec, Polski, Portugalii, Rosji, Słowacji Szwajcarii, Szwecji, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch. Swoją obecność na salonie Mach-Tool w tym roku mocno zaakcentowała Turcja, prezentująca szeroką ofertę firm z branży plastycznej obróbki blach. Na stoisku Badenia – Wittembergia można było zapoznać się z ofertą blisko dwudziestu firm narzędziowych. Po raz drugi na targach została zrealizowana wspólna inicjatywa Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej oraz Swiss Business Hub Polska, w postaci Pawilonu Szwajcarskiego.
W sumie, na tegorocznej ekspozycji ITM Polska można było oglądać ponad tysiąc dwieście maszyn i urządzeń w ruchu m.in. z zakresu obróbki metali, hydrauliki i pneumatyki, spawalnictwa i lakiernictwa, metalurgii, czy też roboty przemysłowe i manipulatory.
Odbyło się także wiele wydarzeń specjalnych: Cax Innovation, warsztaty i pokazy obróbki powierzchni na żywo na Poligonie Umiejętności oraz wykłady i prezentacje na przestrzeni specjalnej Akademia Spawania, gdzie pokazywano m.in. najnowsze technologie spawalnicze, zgrzewanie i spawanie tworzyw termoplastycznych. Ponadto: XI Forum Inżynierskie z tematem przewodnim „Innowacje w przemyśle maszyn i urządzeń”, II Dzień Mechanika, seminarium obróbki plastycznej, które zainaugurowało obchody 65-lecia Instytutu Obróbki Plastycznej czy też seminarium Instytutu Mechaniki Precyzyjnej „Azotowanie narzędzi i części maszyn”.
Tegorocznej imprezie towarzyszyły targi Kooperacji Przemysłowej „Subcontracting Bis” oraz dwudniowe spotkania kooperacyjne „Subcontracting ITM Meetings”.
Kolejna edycja targów ITM Polska odbędzie się w dniach 3-6 czerwca 2014 r.

Więcej informacji na: www.itm-polska.pl