24 czerwca 2024

Firma igus poszerzyła swoją ofertę konfekcjonowanych przewodów o wariant specjalny: we współpracy z firmą Intercontec Produkt skonstruowano wariant systemu szybkiego montażu „SpeedTec“ w technologii zalewanej.

igus-1
Dzięki SpeedTec czas podłączenia zostaje zredukowany o około 50 procent, ponieważ do utworzenia stabilnego połączenia wystarcza jeden mały obrót. W technologii zalewanej można – oprócz standardowego tworzywa sztucznego – wykonać również wyroby w specjalnym przewodzącym materiale ESD (kolor szary).


Coraz częściej widoczne jest zainteresowanie złączami wtykowymi w technologii zalewanej, na przykład ze strony klientów z branży motoryzacyjnej. Tego rodzaju złącza mają być przy tym łatwe i szybkie w montażu, trwałe i zabezpieczone przed poruszaniem. Do skonstruowania produktu odpowiadającego tym wymaganiom konieczne było nie tylko wieloletnie doświadczenie w dziedzinie wtryskiwania tworzyw sztucznych, ale również odpowiedni system połączenia wtykowego.

igus-2
Nowe, konfekcjonowane złącza wtykowe SpeedTec w technologii zalewanej oraz przewód firm igus i Intercontec; istnieje również możliwość zamówienia wtyczek w postaci konwencjonalnych wariantów przykręcanych.

Z współpracy firm igus i Intercontec powstała zabezpieczona przed manipulacją jednostka, złożona ze złącza wtykowego i odcinka przewodu, które po wetknięciu do gniazda posiadają klasę ochrony IP 66/67. Dzięki złączom SpeedTec czas podłączenia zostaje zredukowany o około 50 procent, ponieważ do utworzenia stabilnego połączenia wystarcza jeden mały obrót. W technologii zalewanej można – oprócz standardowego tworzywa sztucznego – wykonać również wyroby w specjalnym przewodzącym materiale igumid ESD, które dla optycznego odróżnienia jest barwione na kolor szary. 
Konfekcjonowane przewody dostępne są w wersji SpeedTec lub standardowych złącz, w wersji sygnałowej M23, mocy M23 (rozmiar 1) oraz M40 (rozmiar 1,5). Możliwe są wszystkie powszechnie stosowane warianty biegunów firmy Intercontec.

źródło:  igus