18 kwietnia 2024

 

(artykuł reklamowy)

DustRam zwiększa wydajność i obniża koszty produkując wytrzymałe części z wykorzystaniem technologii HP Multi Jet Fusion

DustRam® wyprzedza konkurencję dzięki obniżeniu kosztów, przyspieszeniu produkcji i wytwarzaniu wytrzymałych części w technologii HP Multi Jet Fusion.

Wstęp

DustRam LLC jest firmą produkcyjną, która projektuje i buduje wytrzymałe, bezpyłowe urządzenia wykorzystywane do usuwania płytek dla branży usług glazurniczych. Misją DustRam jest pomóc wykonawcom bezpiecznie i szybko usunąć farbę, klej, płytki, gips, kamień czy cegły z różnych typów podłoży.

W ciągu 10 lat od powstania DustRam uzyskał siedem patentów, a wiele kolejnych jest w trakcie rozpatrywania. System DustRam® jest obecnie jedynym na świecie opatentowanym systemem tego typu stosowanym do bezpyłowego usuwania płytek ceramicznych.

 • Branża
  Przemysł wytwórczy

 • Sektor
  Maszyny i urządzenia

 • Cel
  Zaprojektowanie i zbudowanie bardziej wytrzymałego i wydajnego urządzenia niż te dostępne na rynku oraz zmniejszenie kosztów, skrócenie czasu produkcji i wyprzedzenie konkurencji

 • Koncepcja
  Ocena technologii HP Multi Jet Fusion w celu określenia, czy jej właściwości mogą przyczynić się do przyspieszenia produkcji skomplikowanych części, obniżenia kosztów operacyjnych i wytyczenia nowej ścieżki w przemyśle wytwórczym

 • Technologia | Rozwiązanie
  Technologia HP Multi Jet Fusion, rozwiązania do druku 3D HP Jet Fusion

 • Materiał
  HP 3D High Reusability PA 12

Części wchodzące w skład produktów DustRam (np. SkiRam®, ExoRam®, CuffRam®, HepaRam®, RimRam®, PulseRam®, ChipRam®, KneeRam®, DustRam®, ScoopRam®, AdaptaRam®, HoseRam® i RakeRam®) pochodzą z systemu wyposażenia, który został zaprojektowany tak, aby współpracować w określonym czasie w celu wychwytywania pyłu i zbierania gruzu podczas usuwania płytek i innych powierzchni.

Firma InterLink Engineering dostarczyła danych, aby zademonstrować, jak DustRam może wykorzystać drukarkę HP Jet Fusion 3D 4200 z technologią HP MJF do wdrożenia produkcyjnego. InterLink był w stanie poprowadzić DustRam w konwersji na HP Multi Jet Fusion. Wyniki mówią same za siebie: części DustRam są teraz mocniejsze, bardziej wytrzymałe, produkowane znacznie szybciej i mniej kosztownie niż przy poprzedniej metodzie produkcji.

„Jakość części zbliżyła się do dopasowania i wykończenia części wykonanych z zastosowaniem drogich form” – mówi Jack King, prezes DustRam LLC. „Produkuję niezwykle wysokiej jakości sprzęt w niewielkich seriach, więc zakup drogich form, których nigdy nie mógłbym zmodyfikować, nie miał większego sensu”.

DustRam HP Multi Jet Fusion


Rozwiązanie

Druk 3D stanowi ogromną część wyposażenia DustRam® System. W listopadzie 2018 roku firma drukowała w 3D prawie 60 różnych części i około 25 różnych mocowań, które pozwalają im budować innowacyjne urządzenia. Firma DustRam zdała sobie sprawę, że gdyby miała zlecić wykonanie form dla wszystkich elementów, które drukowali w 3D, koszty wyniosłyby ponad 3 mln $/2,6 mln € – bez możliwości zmiany projektu. Technologia druku 3D HP Multi Jet Fusion pozwala firmie w szybki i opłacalny sposób na zmianę projektu, wyglądu i działania dowolnej części w ciągu kilku godzin.

Firma odkryła technologię Multi Jet Fusion (MJF) firmy HP i zdała sobie sprawę, że może zwiększyć wydajność czterokrotnie (do 1/10 czasu) i przy około 50% do 75% kosztów.

„Na początku byłem dość sceptyczny, dopóki nie zobaczyłem maszyny w akcji i nie zdałem sobie sprawy, że mogę wydrukować około cztery razy więcej elementów w 1/10 czasu i przy 1/2 do 3/4 kosztów” – mówi King. „Jakość części zbliżyła się do dopasowania i wykończenia tych wykonywanych z drogich form. To zmienia zasady gry w sposób oczywisty”.

Dzięki HP MJF DustRam był w stanie zredukować czas, wagę oraz koszty niektórych ze swoich produktów. Drukowanie pojedynczej kompletnej głowicy próżniowej PulseRam® w technologii FDM zajmowało wcześniej około 120 godzin, ale dzięki technologii HP MJF, DustRam może teraz wydrukować dwie kompletne głowice próżniowe w około 17 godzin.

Poprzednia metalowa wersja ważyła 4,63 kg. Nowa, wykonana przy użyciu materiału HP 3D HR PA 12 waży 1,45 kg, co daje redukcję wagi o 68% i ułatwia operatorowi korzystanie z maszyny.

Po wprowadzeniu technologii HP MJF Firma DustRam była w stanie obniżyć koszt głowicy próżniowej PulseRam® o ponad 2 000 $/1 750 €.

„Odnośnie do zakupu materiałów, firma jest na plusie, jeśli chodzi o oszczędności” – mówi King. „W przypadku innej drukarki, której używałem, zakup ich nylonu kosztowałby około 78 345 $ (68 710 €) w porównaniu z 7 150 $ (6 270 €) od HP. Nylon od HP jest ponad 10 razy tańszy”

DustRam planuje rozwój organiczny, ponieważ zapotrzebowanie konsumentów na bezpyłowe urządzenia do usuwania płytek stale rośnie.

„Moja branża bezpyłowego usuwania płytek jest nastawiona na ogromny wzrost” – mówi King. „Posiadanie drukarki HP MJF pozwoli mi przewyższyć i wyprzedzić konkurencję w miarę jej pojawiania się na rynku”.

Przedsiębiorstwa zainteresowane przetestowaniem lub zakupem technologii druku 3D HP Multi Jet Fusion zachęcamy do kontaktu z firmą Integart Sp. z o.o.