19 stycznia 2019


Drukarki atramentowe Epson SC-T to sprzęt nadający się zarówno do profesjonalnych wydruków oraz codziennej pracy biurowej. 24-calowa drukarka biurkowa SureColor T3100/T3400 i 36-calowa wolnostojąca SureColor T5100/T5400 obsługują zróżnicowane typy nośników – od rolek o długości do 24 i 36 cali, aż po arkusze o rozmiarach nawet do 11 x 17 cali, jak również pojedyncze arkusze w maksymalnym formacie A1 (modele 24-calowy) lub A0 (modele 36-calowy). Dzięki temu z powodzeniem zrealizują wszystkie zadania (zarówno projektowe, jak i „codzienne”).

24 surecolor sc t3100 with a stand hires


W złożeniu łożyska poszczególne jego elementy, takie jak pierścienie: zewnętrzny i wewnętrzny, kulki i koszyk ‒ wszystkie pracują razem w taki sposób, że utrzymuje się kontrolowany prześwit pomiędzy kulkami a pierścieniami. Pewna wartość luzu jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania łożyska, jednak w większości zastosowań potrzeba także zredukować bądź nawet wyeliminować wewnętrzny prześwit by utrzymać prawidłowe działanie.

W tym celu, niezależnie od zewnętrznego obciążenia, na pierścieniu łożyska można umieścić obciążenie osiowe. Na tym właśnie polega obciążenie wstępne ‒ w ten sposób zapewniony jest ciągły kontakt, z redukcją bądź eliminacją luzów pomiędzy komponentami. Ma to znaczenie krytyczne w większości zastosowań wymagających wysokiej precyzji i dużych prędkości.


Firma Meusburger opracowała kompaktowy siłownik hydrauliczny z kołnierzem, doskonały do niewielkich przestrzeni zabudowy. Dzięki nieskomplikowanym czynnościom przygotowawczym i dostarczonym śrubom, może być zamontowany w bardzo krótkim czasie. Ponadto, otwór montażowy dwustopniowy chroni uszczelki podczas montażu.

meuseburger


Wychodząc naprzeciw istniejącym w przemyśle na całym świecie tendencjom do miniaturyzacji, firma Smalley rozszerzyła swoją ofertę w ramach serii sprężyn falistych Crest-to-Crest o najmniejsze sprężyny dostępne na światowym rynku. Sprężyny Crest-to-Crest to sprężyny o charakterystycznym układzie fal, które stykają się grzbietami, co pozwala na uzyskanie bardzo dużego ugięcia. Teraz dostępne są od ręki w standardowych wymiarach, z najmniejszą średnicą już od 5 mm.

Smalley nowe produkty


Oerlikon Balzers wprowadza na rynek BALINIT TURBINE PRO, wyjątkową grupę powłok odpornych na korozję i erozję, dedykowaną do przemysłowych turbin gazowych, parowych i lotniczych w celu zwiększenia trwałości wydajności i obniżenia kosztów.

turbina balinit