20 lutego 2018


O łożyskowaniu wrzecion frezarek, projektowaniu wrzecienników frezarskich i łożyskach walcowych dwurzędowych serii NN będzie można przeczytać już w najbliższym wydaniu „Projektowania i Konstrukcji Inżynierskich”, które ukaże się pod koniec lutego br.

lozyskowanie


Brytyjska firma Cambridge Vacuum Engineering (CVE) opracowała pierwszy mobilny system spawania elektronowego Ebflow ze zintegrowaną instalacją próżniową, umożliwiający łączenie elementów lokalnie, w miejscu produkcji, bez potrzeby stosowania dedykowanych komór próżniowych, o objętości odpowiadającej gabarytom danego elementu.

mobilny system spawania


Firma Huisman przeprowadziła zakończone sukcesem testy wytrzymałościowe haka do dźwigu platformy wiertniczej, który w całości wydrukowano w technologii przyrostowej.

hak 3D news


DNV GL, organizacja specjalizująca się w klasyfikacji i kontroli jakości, przygotowała normy na potrzeby certyfikacji produktów wytwarzanych w technologiach przyrostowych, stosowanych w przemyśle morskim i paliwowym.

Ciągły rozwój branży wytwarzania addytywnego sprawia, że w coraz liczniejszych obszarach przemysłu pojawiają się produkty druku 3D. Dla przemysłu okrętowego i off-shore otwierają się nowe możliwości, związane z zastosowaniem tych technologii, łącznie z możliwością wytwarzania podzespołów i części zamiennych także bezpośrednio na pokładzie statku czy platformy. Elementy użytkowane w warunkach oceanicznych muszą jednak spełniać odpowiednie wymagania.


Zespół badaczy z SEAS (School of Engineering and Applied Sciences) na uniwersytecie Harvarda zademonstrował nową technikę wytwarzania przyrostowego, umożliwiającą w bezprecedensowy sposób kontrolowanie układu krótkich włókien w matrycy polimerowej.

nowa technika druku 3D