16 kwietnia 2024

 

Revolox 2

Pierścienie ustalające Revolox zostały zaprojektowane z myślą o zastosowaniach wysokoobrotowych, od napędów elektrycznych po przekładnie mechaniczne. Nowatorski mechanizm samoblokujący ułatwia konstruktorom projektowanie złożeń pracujących na wysokich obrotach, zapewniając łatwość instalacji pierścieni, odpowiednią dla produkcji seryjnej i bezpieczne ustalenie współpracujących elementów.

Mechanizm opiera się na wypustce, wytłoczonej w jednym ze zwojów pierścienia, która blokuje się w zapadce w kolejnym zwoju. Blokada zapobiega rozszerzeniu pierścienia nawet przy dużych wartościach prędkości obrotowej. Dzięki temu pierścień Revolox jest w stanie wytrzymać wibracje, gwałtowne przyspieszenia i przejmować pewien zakres obciążeń udarowych.

Dimple self locking ring 2

Wśród korzyści wynikających z zastosowania pierścieni ustalających Revolox można wymienić:

 • Wysoka wydajność i bezpieczeństwo
  Pierścienie serii Revolox zostały przebadane i zoptymalizowane pod kątem najwyższej wydajności w zastosowaniach wysokoobrotowych spośród wszystkich pierścieni ustalających.

 • Łatwość instalacji
  Wytrzymały mechanizm nie komplikuje montażu

 • Niska masa
  Pierścienie Revolox ważą o połowę mniej od konwencjonalnych pierścieni ustalających, co przekłada się na redukcję obciążeń i wzrost efektywności.

 • Odpowiednie do zautomatyzowanego montażu
  Konstrukcja pierścieni Revolox umożliwia automatyzację instalacji, co sprawia, że jest to idealne rozwiązanie na potrzeby produkcji seryjnej.

 • Lepsze wyważenie niż w przypadku konwencjonalnych pierścieni osadczych (Segera)
  mniejsze wibracje

Więcej informacji na temat pierścieni ustalających firmy Smalley przystosowanych do pracy na wysokich obrotach – na stronie producenta.