24 września 2021

 

W dniach 26 i 27 października 2021 roku, w Warszawie, odbędzie się czwarta edycja Technovation Forum, konferencji poświęconej rozwojowi innowacyjności w działalności inżynierskiej, począwszy od prac badawczo-rozwojowych, a na produkcji gotowego wyrobu kończąc.

 

countach Small

Legendarny model Lamborghini powraca jako na wskroś nowoczesny Countach LPI 800-4, w którym sprawne oko rozpozna niejeden detal nawiązujący do niepowtarzalnej stylistyki jego protoplasty, który zadebiutował na genewskich salonach 50 lat temu.

 

Targi ITM INDUSTRY EUROPE – największe krajowe wydarzenie dedykowane przemysłowi – odbędą się w tym roku stacjonarnie i online. Tegoroczne wydarzenie ma odbywać się w nowej formule, łączącej tradycyjne targi z koncepcją wirtualnych spotkań. Internetowa platforma spotkań ma poszerzyć tradycyjną ofertę targów, umożliwiając uczestnikom poznanie kontrahentów z całego świata za pośrednictwem narzędzia online.

 

Czinger2

Samochód zbudowany w zupełnie inny sposób niż wszystkie dotąd, miał być jedną z gwiazd salonu w Genewie 2020. Firma z Los Angeles zapowiadała, że wersja produkcyjna pojawi się podczas kolejnej odsłony genewskiej imprezy. Tym czasem obie imprezy odwołano i premiera odbyła się wirtualnie. Mimo wszystko firma dotrzymała słowa. W maju 2021 r. zaprezentowano wersję produkcyjną, która powstanie w ilości zaledwie osiemdziesięciu egzemplarzy, ale otworzy drogę kolejnym modelom budowanym w systemie Human AI.

 

metl2

Start-up Lilium z Monachium zaprezentował kolejną wersję swojego niewielkiego samolotu napędzanego elektrycznie. Lilium Jet ma rozpiętość skrzydeł 13,9 m, masę startową 3175 kg, a na pokład może zabrać siedem osób. Zasięg ponad 250 km zapewniać mu mają akumulatory o gęstości 320Wh/ kg. Prędkość przelotowa wynosi 280 km/h.