Na Uniwersytecie Missouri opracowano metodę druku wyrobów integrujących różne funkcje w obrębie jednej konstrukcji, w oparciu o różne materiały, w tym polimery, metale i półprzewodniki. Metodę nazwano Freeform Multi-material Assembly Process.
Zainspirowani origami – japońską sztuką składania papieru – naukowcy z North Carolina State University znaleźli sposób, aby zmechanizowana struktura o kształcie sześcianu mogła przekształcić się w ponad 1000 różnych konfiguracji przy użyciu mniej niż trzech stopni swobody ruchu siłowników.
Głęboka czerń niezbędna jest w większości urządzeń optycznych i np. ogniwach słonecznych. Obecnie stosowane materiały zaledwie zbliżają się do ideału. Tymczasem naukowcy z University of British Columbia zupełnie przypadkowo otrzymali materiał o głębokiej czerni.
Żele i szkliste polimery amorficzne to grupy materiałów zasadniczo bardzo odmiennych. Szkliste polimery amorficzne są twarde, sztywne i kruche. Wytwarza się z nich butelki i szyby. Żele z kolei zawierają płyn, w związku z tym są miękkie i rozciągliwe.
Ogniwa słoneczne szeroko stosowane na zewnątrz budynków nie mają odpowiednika działającego w pomieszczeniach. Wszystkie sposoby wykorzystania światła wewnątrz pomieszczeń jak dotąd zawiodły.
Specjalistyczny portal inżynierski dla osób zaangażowanych w tworzenie produktów – maszyn, urządzeń, mechanizmów, podzespołów, części, elementów itd. – od koncepcji do ostatecznego wykonania.