25 czerwca 2024

 

Już wkrótce, po raz dziesiąty, w Katowicach rozpocznie się jubileuszowa edycja organizowanych co dwa lata Międzynarodowych Targów Hydrauliki, Pneumatyki, Sterowania i Napędów HaPeS 2014. Targi potrwają od 21 do
23 października br., a będą mieć miejsce przy ulicy Bytkowskiej 1B.

Każdy HaPeS to premiery i nowości produktowe. Podczas tegorocznej wystawy wśród premier znajdą się m.in. siłowniki ślimakowo - śrubowe MRP, linia przekładni walcowych HM, HS, HR, przekładnie ślimakowe TM, przekładnie ślimakowe MR i in. Wśród zapowiadanych nowości będzie można zobaczyć m.in. hamulce hydrauliczne, hamulce elektromechaniczne, zawory spustowe, kolumnowe wskaźniki poziomu płynu, elementy hydrauliki, tablicowe mierniki cyfrowe (woltomierze i amperomierze), łączniki krzywkowe, wielofunkcyjne kolumny świetlne, sygnalizatory dźwiękowe, optyczne czujniki, analizator koloru oleju, analizator ilości wody w oleju, mini agregaty hydrauliczne, kompozyt regeneracyjny odporny na ścieranie, kleje strukturalne poliuretanowe i wiele innych.

Do dyspozycji wystawców oddano dwa pawilony wystawiennicze o wielkości ponad 5000 m2, w którym zaprezentuje się ponad sto trzydzieści firm z Anglii, Austrii, Belgii, Bułgarii, Czech, Grecji, Hiszpanii, Finlandii, Francji, Niemiec, Słowacji, Szwajcarii, Tajlandii, Turcji, USA, Włoch i Polski.
Targom towarzyszyć będzie konkurs na  „Produkt HaPeS”, organizowany wspólnie z miesięcznikiem Napędy i Sterowanie oraz Korporacją Napędów i Sterowań Hydraulicznych i Pneumatycznych. Produkt targów wybierany będzie spośród  pięciu kategorii tematycznych:  nowe maszyny i technologie, poprawa bezpieczeństwa, napędy
i silniki, systemy automatycznego sterowania procesami z udziałem pneumatycznych i hydraulicznych elementów wykonawczych oraz urządzenia pomiarowe i czujniki.
W ramach imprezy odbędą się warsztaty projektowania układów napędów i sterowań hydraulicznych, Forum kariery, Pracodawcy – Studentom, i różnorodne pokazy na wybranych stoiskach.

Organizatorzy – spółka FairExpo – zapraszają na stronę internetową www.hapes.fairexpo.pl, gdzie dokonać można rejestracji online, dzięki której bilet na targi będzie o połowę tańszy.