22 kwietnia 2024


Firma FARO Technologies poinformowała na początku listopada o wprowadzeniu na rynek oprogramowania CAM2 SmartInspect 1.2. Jest to rozbudowana wersja programu CAM2 SmartInspect  i zarazem pierwsze na rynku rozwiązanie metrologiczne na urządzenia mobilne, do ramion pomiarowych oraz trakerów laserowych, oferujące wszystkie funkcje przeznaczone do podstawowych pomiarów geometrycznych, nie wymagających porównania z modelem CAD.

pomiarowe mobilne

Rozszerzone funkcje oprogramowania SmartInspect 1.2 (m. in. funkcje dotykowe; Touch-Capability) umożliwiają korzystanie z niego na wszystkich ekranach i panelach dotykowych w systemie MSWindows, oferując użytkownikom nowe możliwości pracy z danymi kontrolnymi i urządzeniami pomiarowymi.

Dodatkowe nowe cechy obejmują funkcję przenoszenia urządzeń (Move Device), która upraszcza kontrolę dużych części, zwłaszcza w przypadkach, w których wymagana jest częsta zmiana położenia urządzenia. Użytkownicy mogą przenosić urządzenie w trakcie procesu pomiarowego i dokonywać pomiaru części z różnych pozycji. Możliwość szybkiej identyfikacji właściwego dopasowania celu skraca czas potrzebny na przestawienie ramienia pomiarowego lub trakera i znacznie zmniejsza ryzyko popełnienia błędu przez operatora.
Kolejnymi innowacyjnymi rozwiązaniami są funkcje obsługi głosowej oraz komunikaty dźwiękowe, które powiadamiają użytkownika w momencie błędnie wykonanego pomiaru lub przerwania wiązki laserowej trakera.

źródło: FARO