19 maja 2024

Spółka Bond-Laminates specjalizuje się w produkcji i rozwoju materiałów kompozytowych z tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknem szklanym. Technologia znana jest pod marką TEPEX i znajduje swoje zastosowanie w wielu sektorach motoryzacji, a także w produkcji butów, kasków snowboardowych, dźwigni hamulcowych rowerów, membran głośników, obudów produktów elektrycznych i in.


W porównaniu z częściami metalowymi, kompozyty z tworzyw sztucznych są łatwiejsze w obróbce, mają doskonałe właściwości mechaniczne i ważą do 40% mniej. Dzięki ich zastosowaniu, możliwe jest zmniejszenie kosztów produkcji, zwiększenie swobody projektowania i poprawienie bezpieczeństwa. Ponadto obniża się zużycie paliwa i emisje spalin.
Przed nabyciem Bond-Laminates przez LANXESS obie firmy współpracowały od 2006 roku w ramach wielu projektów dla przemysłu motoryzacyjnego.
W latach 2012 – 2014 LANXESS zainwestuje w rozbudowę globalnej sieci produkcyjnej, w zakresie zaawansowanych technicznie tworzyw sztucznych. W Belgii powstaje już nowy zakład do produkcji PA6, a w Porto Feliz, w Brazylii, nowy zakład compoundingu.

źródło: LANXESS