18 kwietnia 2024
Podczas Essen Motor Show firma LSD-Doors zaprezentowała zestaw zawiasów dedykowanych do drzwi Toyoty GT86, które umożliwiają otwieranie drzwi do góry, w stylu typowym dla modeli Lamborghini.

zawiasy-do-drzwi-lsd

Rozwiązanie zaprezentowane przez LSD-Doors umożliwia szybki i bezproblemowy montaż, bez konieczności spawania czy dokonywania poprawek lakierniczych. Instalację LSD montuje się na tych samych punktach mocujących, co oryginalne drzwi, jednak sposób ich otwierania jest zupełnie inny. Drzwi najpierw wychylają się na zewnątrz, a następnie łagodnie unoszą do góry. Regulowane ograniczniki zapobiegają przed zbyt szerokim wychyleniem, czy też niekontrolowanym opadem w dół.
Producent zapewnia, że proponowane rozwiązanie jest całkowicie bezpieczne. Unoszone drzwi LSD otrzymały certyfikat TÜV, a boczne próby zderzeniowe, przeprowadzone w akredytowanym przez niemieckie federalne biuro motoryzacyjne laboratorium testowym dowiodły, że rozwiązania stosowane przez LSD są tak samo bezpieczne jak seryjnie mocowanie drzwi.
Firma posiada w ofercie zawiasy do drzwi skrzydlatych także wielu innych marek.

źródło: mototarget.pl, www.lsd-doors.de