24 maja 2024

 

(artykuł reklamowy)

Brady RFID Visual landscape

Brady Corporation może zaprojektować optymalne rozwiązanie w zakresie etykietowania RFID do śledzenia aktywów i zarządzania zapasami, odpowiednie dla każdej powierzchni. Opcje dostosowywania obejmują wybór anten, chipów, opcjonalnych czujników, materiałów etykiet, klejów i nadruków.

Etykieta RFID dostosowana do Twojego środowiska

Brady wykorzystuje całą swoją wiedzę i możliwości, aby oferować złożonym branżom unikalne rozwiązania w zakresie etykietowania RFID, dostosowane do konkretnych zastosowań i środowisk. Można dostosować takie elementy etykiet RFID, jak anteny, chipy, opcjonalne czujniki, kleje, materiały etykiet klasy przemysłowej, kształt i kolor etykiet, nadruki na etykietach i ich zaprogramowanie. Szerokie opcje dostosowania pozwalają na modyfikację zasięgu odczytu RFID oraz obejmują zastosowania wymagające odporności na ścieranie, chemikalia, oleje lub czynniki zewnętrzne i możliwość stosowania zarówno na powierzchniach metalowych, jak i niemetalowych.

Pobierz bezpłatny przewodnik RFID

Możliwość korzystania z zalet technologii RFID w każdym środowisku przemysłowym

RFID Label Roll lowresSkanowanie i identyfikowanie lub lokalizowanie wielu produktów jednocześnie z dużej odległości lub pojedynczo z bliska. Zalety technologii RFID obejmują wzrost wydajności w zakresie odbioru, kompletacji, załadunku i wysyłki, w produkcji, montażu i konserwacji oraz śledzenia, monitorowania i kontroli zapasów. Dzięki skanerom ręcznym i strategicznie rozmieszczonym skanerom stacjonarnym można automatycznie śledzić i namierzać prawie każdy produkt.

Kompleksowe rozwiązanie

Brady może dostarczyć kompleksowe rozwiązanie, obejmujące drukarki RFID z funkcją drukowania i programowania oraz skanery niestandardowych etykiet RFID. Możemy dostarczyć i zintegrować oprogramowanie do zarządzania procesami wykorzystującymi technologię RFID, które mogą obejmować wykrywanie bliskości, wskazówki dotyczące konserwacji lub instalacji, kontrolę przesyłek, automatyzację wózków widłowych w magazynach lub proste zliczanie produktów w określonych bramkach skanera.

RFID Kit scanner Small

Dowiedz się więcej o kompletnym rozwiązaniu RFID

Jakie korzyści odniosły inne firmy? Zapoznaj się w naszym studium przypadku:
Wysoka wydajność wysyłki i instalacji urządzeń medycznych dzięki technologii RFID

Wyzwanie: Znaczący wzrost wydajności logistyki
Producent urządzeń chciał podnieść standard obsługi klienta przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Firma poszukiwała partnera, który pomógłby we wdrożeniu rozwiązania umożliwiającego szybką i kompletną wysyłkę urządzeń medycznych oraz usprawnienie instalacji w szpitalach.

Rozwiązanie: Śledzenie i monitorowanie przesyłek oraz instalacji za pomocą niestandardowych etykiet RFID
Wraz z partnerem firma Brady zaprezentowała kompletne i wydajne rozwiązanie logistyczne oparte na technologii RFID. Firma Brady zaoferowała etykiety RFID i programowalne drukarki, a nasz partner – niestandardowe oprogramowanie i skanery.

RFID medical machine installation lowres

Firma Brady wybrała swoje etykiety RFID L-2588-26B, dostosowując ich rozmiar do zamówionego formatu A5. Zastosowano w nich wkładkę RFID o zasięgu odczytu wynoszącym 10 m, ponadto każdą z etykiet wyposażono w warstwę klejącą. Etykiety mogą zostać zaprogramowane i wydrukowane przez klienta za pomocą drukarek RFID do drukowania i programowania, dostarczonych przez firmę Brady. Etykiety są dodawane do każdego opakowania komponentu urządzenia medycznego, gdy jest on pobierany z magazynu producenta maszyn. Dzięki temu identyfikacja komponentu nie wymaga ustawienia go w linii wzroku i jest możliwa z większej odległości.

Bramki skanujące RFID sprawdzają każde opakowanie komponentu pod kątem listy ładunkowej w systemie ERP naszego klienta. Ułatwia to filtrowanie niewłaściwych komponentów, ponadto system wskazuje wszelkie brakujące elementy i potwierdza kompletność przesyłki.

Po przybyciu do użytkownika końcowego lub w dowolnym miejscu łańcucha logistycznego można szybko sprawdzić kompletność ładunku, obchodząc ciężarówkę ze skanerem RFID. Rozładunek opakowań komponentów przebiega sprawniej, ponieważ etykiety RFID i niestandardowe oprogramowanie oferują wskazówki dotyczące miejsca, w którym powinna się znaleźć zawartość. Umożliwia to instalatorom efektywne porządkowanie opakowań komponentów podczas rozładunku.

Za pomocą oprogramowania etykieta RFID umieszczona na każdym opakowaniu wskazuje również instalatorom właściwą kolejność montażu. Alerty zbliżeniowe pomagają znaleźć najmniejsze opakowania komponentów potrzebne do szybkiego i skutecznego uruchomienia nowego urządzenia medycznego w szpitalu.

Efekty: Szybsze uruchamianie urządzeń medycznych dzięki etykietom RFID

Dzięki technologii RFID można teraz szybciej uruchamiać urządzenia medyczne w szpitalach. Wzrost wydajności rozpoczyna się od zapewnienia kompletnych dostaw opakowań komponentów urządzeń medycznych do każdego szpitala na świecie. Instalatorzy nie muszą już obserwować wzrokowo setek opakowań komponentów, zamiast tego mogą korzystać z funkcji wykrywania zbliżeniowego, obsługiwanej przez niestandardowe oprogramowanie i skanery RFID, a także drukowane na miejscu etykiety RFID.


Brady Polska
www.brady.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
T: +48 22 104 6262