18 kwietnia 2024

 

(artykuł reklamowy)

Oakley druk 3D HP Multi Jet Fusion

Dzięki drukarce 3D HP Jet Fusion 580 Color Oakley może szybciej testować prototypy w pełnym kolorze.

Wprowadzenie

Założona w 1975 roku i mająca siedzibę w południowej Kalifornii Oakley jest jedną z wiodących na świecie marek zajmujących się projektowaniem i produkcją profesjonalnych okularów i akcesoriów sportowych oraz oprawek typu lifestyle. W swoim dorobku posiada już ponad 800 patentów na różne produkty.

Oakley druk 3D HP Multi Jet Fusion

Oakley to przedsiębiorstwo złożone z twórców, wynalazców, idealistów i naukowców, którzy mają obsesję na punkcie poszukiwania i wdrażania innowacji oraz wykorzystywania wzornictwa do tworzenia nowych produktów. Filozofia ta uczyniła Oakley jedną z najbardziej ikonicznych i niepowtarzalnych marek na rynku, która zdobyła zaufanie światowej klasy sportowców.

W ofercie Oakley posiada damskie i męskie linie produktów, które odwołują się do wydajności sportowej i prowadzących aktywny styl życia konsumentów.

 • Przemysł
  Dobra konsumpcyjne i elektronika

 • Sektor
  Moda i urządzenia ubieralne

 • Cel
  Usprawnić procesy prototypowania i produkcji oraz znaleźć nowe drogi dla kreatywności

 • Koncepcja
  Wszechstronność HP Jet Fusion 580 Color 3D Printer pozwala Oakley eksperymentować z projektami i zaskakiwać swoich klientów innowacyjnymi produktami

 • Technologia
  Technologia HP Multi Jet Fusion, 3D HP Jet Fusion 580

 • Materiał
  HP 3D High Reusability (HR) CB PA 12

Wyzwanie

Oakley stale poszukuje najnowszych i najlepszych technologii do prototypowania i produkcji części końcowych. Skrócenie czasu potrzebnego do stworzenia pierwszych iteracji zarówno prototypów, jak i części końcowych to jeden z aspektów, który zwrócił uwagę firmy Oakley w kierunku technologii druku 3D. „Myślę, że kiedy mówimy o szybkim prototypowaniu, druk 3D pozwala nam uzyskać ostateczne rozwiązanie o wiele szybciej niż gdybyśmy robili to ręcznie” – powiedział Nick Garfias, Senior Design Director w Oakley.

Oakley już w 1992 rozpoczął integrację druku 3D w procesie projektowania, co zrewolucjonizowało samo projektowanie, jak i sylwetkę okularów przeciwsłonecznych.

Uznając wartość druku 3D, ale wciąż doświadczając opóźnienia od dwóch do trzech dni, aby uzyskać gotowy produkt, Oakley zdecydował się na wykorzystanie technologii HP Multi Jet Fusion – znając tę markę jako lidera branży. Podczas rozmowy z firmą HP członkowie zespołu Oakley wyjaśnili swoje procesy i potrzeby, aby móc wspólnie zdecydować, czy technologia Multi Jet Fusion firmy HP będzie dla firmy odpowiednia. Początkowo Oakley chciała zbadać technologię dla celów prototypowych, ale w miarę eksperymentowania z możliwościami HP Multi Jet Fusion rozpoczęli również produkcję części końcowych takich jak przyrządy i uchwyty.

Rozwiązanie

„Kiedy przyglądaliśmy się różnym technologiom druku 3D, szukaliśmy czegoś, co przyspieszyłoby produkcję oraz uzupełniłoby pozostałe nasze technologie, które już posiadaliśmy. HP Multi Jet Fusion okazała się idealnym rozwiązaniem” – powiedział Jon Jonas, kierownik ds. Shop Manager w firmie Oakley.

Oakley druk 3D HP Multi Jet Fusion

Wytrzymałość materiału HP 3D HR CB PA 12 zainspirowała firmę Oakley do stworzenia prototypu modelu kasku, który byłby lżejszy i bardziej wytrzymały niż ten wytwarzany w innych technologiach.

„Trwałość części oraz szybkość maszyny pozwalają nam na sprawdzenie wszystkich rodzajów złożoności projektu; od naszej prostej ramy do naszych najbardziej złożonych ram o sportowych osiągach”. Jednym z powodów dla których nasz zespół projektowy zdecydował się użyć technologii druku 3D są także walory estetyczne” – powiedział Clingenpeel.

Możliwość druku części w kolorze to kolejna kluczowa zaleta HP Multi Jet Fusion. Dzięki kolorowej drukarce 3D HP Jet Fusion 580, zespół Oakley był w stanie zróżnicować cechy na prototypach. Dzięki kolorowym częściom może pokazać różnice w częściach (np. części metalowe vs. plastikowe), aby uzyskać lepszy obraz sytuacji i lepsze wyobrażenie o tym, co zobaczą w części końcowej.

Rezultaty

Wszechstronność kolorowej drukarki 3D HP Jet Fusion 580 sprawia, że można eksperymentować z projektem.

Projektanci z firmy Oakley mogą szybko iterować dzięki HP Multi Jet Fusion, co pozwala im usprawnić niektóre z procesów.

Oakley druk 3D HP Multi Jet Fusion

„W Oakley nieustannie tworzymy nowe rozwiązania i dążymy do tego, aby były one coraz lepsze” – powiedział Clingenpeel. „Dlatego możliwość iteracji i szybkiej produkcji jest jednym z naszych głównych celów. W ciągu jednej nocy możemy zbudować od 100 do 500 sztuk, a coś tak dużego, jak kask możemy zobaczyć nawet następnego dnia”.

„Natychmiastowa gratyfikacja jest wspaniała, zwłaszcza jeśli pracujesz nad projektem, który jest naprawdę ekscytujący i nie możesz się doczekać, żeby go zobaczyć. Teraz możemy uzyskać dwie do trzech iteracji w czasie, który wcześniej zajmował nam uzyskanie jednej części” – powiedział Garfias.

Oakley wykorzystuje drukarkę 3D HP Jet Fusion 580 Color do różnych celów: od różnicowania części spośród 20 do 30 różnych, do tworzenia trofeów na imprezy pracownicze.

Oakley wykorzystuje również możliwości kolorowego druku 3D, aby mieć odrobinę zabawy: „Opcja koloru w HP Multi Jet Fusion jest przydatna nie tylko do druku naszych opraw z mieszanych materiałów, ale również dla naszych trofeów”, powiedział Clingenpeel. „Wykonujemy różnego rodzaju trofea na imprezy firmowe, więc możemy wykorzystać technologię HP MJF także do zabawy”.

Firma Oakley uważa, że technologia HP Multi Jet Fusion stwarza nieograniczone możliwości: „Myślę, że jej posiadanie nie jest już luksusem, ale koniecznością” – powiedział Garfias. Clingenpeel dodaje: „Utrzymujemy nasze standardy na najwyższym poziomie, a części które otrzymujemy z HP Multi Jet Fusion są solidne. HP pozwoliło nam tworzyć mocniejsze i lżejsze produkty taniej i szybciej niż dotychczas. To po prostu najlepsze rozwiązanie”.

Przedsiębiorstwa zainteresowane przetestowaniem lub zakupem technologii druku 3D HP Multi Jet Fusion zachęcamy do kontaktu z firmą Integart Sp. z o.o.