22 lipca 2024

 

Artykuł reklamowy

Pöppelmann KAPSTO: Standardowa dostępność nasadek i zatyczek ochronnych wytwarzanych w ramach zrównoważonego rozwoju znacznie się rozszerzyła

Tworzywo sztuczne z recyklingu to nowy standard: Pöppelmann KAPSTO znacznie rozszerza swoją ofertę rozwiązań ochronnych oszczędzających zasoby naturalne. Standardowy asortyment został uzupełniony o 1.900 kolejnych pozycji wykonanych w 100% z recyklatu poużytkowego (PCR) lub w przeważającej części z PCR i materiału pierwotnego.

Jeśli chcą Państwo podążać bardziej zrównoważoną drogą w zakresie stosowania nasadek lub zatyczek ochronnych, warto zapoznać się z programem standardowym firmy Pöppelmann KAPSTO. Specjalista w zakresie nasadek i zatyczek dla przemysłu, które chronią ważne elementy przed wnikaniem brudu podczas produkcji, magazynowania i transportu, oferuje również duży wybór swoich artykułów standardowych wykonanych alternatywnie z oszczędzającego zasoby naturalne recyklatu poużytkowego (PCR). Teraz ekspert w dziedzinie tworzyw sztucznych po raz kolejny znacząco rozszerza swój asortyment: kolejne 1.900 artykułów ze zrównoważonego tworzywa sztucznego będzie również dostępne jako wariant standardowy.

Ogromny rozwój – ogromny asortyment

Przestawienie tak dużej liczby artykułów na materiał PCR było poprzedzona wieloma pracami rozwojowymi. Interdyscyplinarny zespół z działu zarządzania jakością, technologii aplikacji, laboratorium, produkcji, zaopatrzenia i rozwoju opracował produkty, które zostały potwierdzone w testach, analizach i próbach. Pomogło w tym doświadczenie z przetwarzaniem własnych surowców, które firma konsekwentnie zdobywa od 2013 roku, sama produkując recyklaty poużytkowe i poprzemysłowe (PIR) i stale poszerzając swoją wiedzę we wszystkich aspektach tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Odpowiednie materiały, które spełniały wymagania jakościowe stawiane przez KAPSTO, zostały poddane szczegółowym testom: wykonano próbki jakościowe produktów, dostosowano sekwencje procesów do nowych materiałów i przeprowadzono testy wyrobów towarzyszące produkcji seryjnej. Wynik jest przekonujący: Pöppelmann KAPSTO oferuje swoim klientom w standardzie ogromną, oszczędzającą zasoby naturalne bazę nasadek oraz zatyczek ochronnych, która została poszerzona o kolejne 1.900 artykułów.

Rozwiązania ochronne z PCR – teraz w wielu kolorach

Klienci firmy Pöppelmann, którzy życzą sobie artykuły w określonych kolorach, np. sygnalizacyjnym żółtym, mogą teraz także przestawić się na warianty bardziej przyjazne dla środowiska. W tych nowych seriach Pöppelmann KAPSTO stosuje mieszankę PCR i materiału pierwotnego, z wyraźną przewagą PCR. W tym przypadku KAPSTO poprzez optymalną kombinację uzyskało materiał z recyklingu, który w porównaniu z materiałem pierwotnym charakteryzuje się tylko nieznacznie zmienionym odcieniem koloru przy zachowaniu tego samego koloru podstawowego. Ponadto w kolorze Recycling blue dostępne są liczne rozwiązania ochronne oszczędzające zasoby naturalne, które składają się nawet w 100 procentach z recyklatu poużytkowego w zastosowanym tworzywie sztucznym. Mają one renomowany znak ekologiczny Blue Angel, który produkty KAPSTO wykonane z polietylenu PCR (PCR-PE) mają już od 2020 roku i który został rozszerzony na artykuły wykonane z polipropylenu PCR (PCR-PP) w 2021 roku. Czy niebieskie, czy kolorowe – wszystkie artykuły z serii programu zrównoważonego mogą być po użyciu w całości poddane recyklingowi.

Kompletna dokumentacja – pierwszorzędna jakość PCR

Wszystkie artykuły oszczędzające zasoby łączą się z typową dla firmy Pöppelmann wysoką jakością. Jest to możliwe dzięki starannemu i przejrzystemu systemowi zarządzania jakością Pöppelmann KAPSTO. Gwarantuje on pełną dokumentację, w tym karty materiałowe i karty charakterystyki, dokumenty dotyczące pobierania próbek oraz możliwość śledzenia drogi do dostawcy. Wieloletnie, sprawdzone partnerstwo zapewnia dostępność surowców. Elementy ochronne w zamkniętym obiegu zostały opracowane w ramach inicjatywy PÖPPELMANN blue, za pomocą której grupa przedsiębiorstw od 2018 r. zobowiązuje się do większej ochrony zasobów i klimatu. "Dołożyliśmy wszelkich starań, aby tak duża liczba pozycji katalogowych była dostępna również jako warianty PCR i aby podnieść ochronę zasobów do nowego standardu. Dzięki bardzo dużemu asortymentowi, który jest stale poszerzany, jesteśmy wyjątkowi na rynku, wspieramy naszych klientów w ich celach ekologicznych i wnosimy własny wkład w bardziej zrównoważony rozwój w przemyśle przetwórstwa tworzyw sztucznych" – podkreśla Thorsten Koldehoff, Global Sales Manager w Pöppelmann KAPSTO.

Renomowany znak ekologiczny Blauer Engel dla elementów ochronnych Pöppelmann KAPSTO wykonanych z polietylenu PCR (PCR-PE), a od stycznia 2021 r. również dla produktów wykonanych z polipropylenu PCR (PCR-PP)

O Pöppelmann KAPSTO

Program artykułów standardowych Pöppelmann KAPSTO, który od ponad 50 lat jest stale rozbudowywany, obejmuje ponad 3.000 różnorodnych nasadek i zatyczek z tworzywa sztucznego, które są dostarczane bezpośrednio z magazynu. Oprócz szerokiego programu standardowego inżynierowie i technicy Pöppelmann KAPSTO opracowują w ścisłej współpracy z klientami indywidualne rozwiązania ochronne, w tym termoformowane tace, opracowane zgodnie z wymaganiami klienta. Ponad 2.500 pracowników na całym świecie i wieloletnie doświadczenie tradycyjnej firmy rodzinnej zapewniają wysoką jakość i wydajność oraz indywidualną obsługę w dziedzinie tworzyw sztucznych.

O PÖPPELMANN blue

PÖPPELMANN blue jest inicjatywą całego przedsiębiorstwa Pöppelmann z Lohne w Dolnej Saksonii. Specjalista w dziedzinie tworzyw sztucznych łączy wszystkie działania swoich czterech dywizji Pöppelmann KAPSTO, Pöppelmann K-TECH, Pöppelmann FAMAC i Pöppelmann TEKU, które angażują się w ochronę zasobów i klimatu, a tym samym dążą do bardziej odpowiedzialnego ich wykorzystania.

poeppelmann.com/pl/kapsto