24 czerwca 2024


Tegoroczna Konferencja TOP automotive, jak w latach ubiegłych, zgromadziła osoby związane z jakością w przemyśle motoryzacyjnym. Wydarzenie było połączone z jubileuszem dziesięciolecia organizatora, firmy Team Prevent Poland.

top automotive

Eksperci z ramienia IATF, VDA QMC oraz Team Prevent przybliżali uczestnikom ostatnie zmiany w wymaganiach motoryzacyjnych, posiłkując się nowo wydanymi i przetłumaczonymi na język polski Zatwierdzonymi Interpretacjami (SI’s) do standardu IATF 16949.
Duże zainteresowanie wzbudzała nowa edycja audytu systemu dla usług (VDA 6.2) oraz interpretacja wymagań zawartych w VDA 6.3, dotyczących usługodawców. Ułatwieniem dla polskojęzycznych odbiorców jest fakt, iż VDA 6.3 doczekało się polskiego zatwierdzonego tłumaczenia. VDA 6.2 obecnie dostępne jest w wersji anglo- i niemieckojęzycznej.
Szczególnym zainteresowaniem audytorów cieszyła się aplikacja VDA 6.3 Analysis Tool, zastępującą dotychczas stosowany plik Excel, dostępna również na urządzenia mobilne. W niedługim czasie częstszy powinien stać się widok audytora chodzącego po zakładzie z tabletem niż notatnikiem.
Tematem przewodnim pierwszego dnia tegorocznej konferencji była komunikacja wewnętrzna w przedsiębiorstwach produkcyjnych branży automotive. Specjaliści z Volkswagen Poznań, Fiat Chrysler Automobiles oraz Opel Manufacturing Poland, przedstawiali kwestie związane z  komunikacją wewnętrzną w swoich zakładach, kładąc nacisk na różne jej aspekty.
Drugi dzień konferencyjny został poświęcony wymaganiom specyficznym branży motoryzacyjnej w łańcuchu dostaw, którego wybranym ogniwem były tym razem jednostki Powertrain.
Organizatorzy już teraz zapraszają do udziału w kolejnej edycji, która odbędzie się w dniach 28-30 listopada 2018 r.

więcej na: www.topautomotive.pl