16 kwietnia 2024


Działanie wszystkich pierścieni ustalających, w tym także pierścieni ustalających firmy Smalley, umiejscowionych na obracającym się wale, jest ograniczone siłą odśrodkową. Przy czym defekt następuje w momencie, kiedy siła odśrodkowa jest na tyle duża, że rozszerza pierścień i wypiera go z rowka.

RPM smalley

W odpowiedzi na rosnącą liczbę zastosowań wymagających przystosowania do wysokoobrotowych parametrów Smalley kontynuuje wsparcie prowadzonych badań i rozwoju w tym zakresie.
Jeśli wysokoobrotowe właściwości mają kluczowe znaczenie w Państwa projektach, a wymagane parametry są większe niż w przypadku standardowych pierścieni ustalających, rozwiązaniem mogą okazać się pierścienie niestandardowe lub samoblokujące. Wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi także wyważenie elementów, sprawdzą się także pierścienie wyważone.

Pierścienie samoblokujące
Funkcjonalność blokującą zapewniają odpowiadające sobie elementy pierścienia, które po zamknięciu zapobiegają rozszerzaniu się pierścienia. Mechanizm blokujący składa się z wypustki, która po umieszczeniu pierścienia w rowku, zaskakuje na otwór, znajdujący się na przylegającym zwoju pierścienia.
Ta funkcja umożliwia poprawne działanie pierścienia przy wartościach prędkości obrotowej znacznie przekraczających możliwości standardowego pierścienia ustalającego. Mechanizm blokujący sprawia, że pierścień nie tylko sprawdza się przy dużych prędkościach obrotowych, ale też wytrzymuje drgania, gwałtowne przyspieszenia, a także pochłania część obciążeń udarowych.

Pierścienie wyważone
W pierścieniach ustalających firmy Smalley istnieje możliwość statycznego wyważenia pierścienia. Szereg otworów po przeciwległej stronie pierścienia, względem uchylnych końcówek, sprawia, że środek ciężkości pierścienia jest statycznie zrównoważony wokół osi obrotu. Taka funkcjonalność przydaje się w zastosowaniach takich jak np. wirniki, gdzie wyważenie złożenia ma znaczenie krytyczne.

Więcej informacji o pierścieniach ustalających samoblokujących i wyważonych, w zastosowaniach wysokoobrotowych, na stronie:

https://expert.smalley.com/l/104962/2020-10-27/55pgs2